הקול כראי לנפש

פעמים רבות מגיעים אלי אנשים לטיפול בקול שלהם, ובשיחה הראשונית מתחזקת בי תחושה שיש כאן משהו מעבר.

מה הכוונה?

הקשרים בין הגוף לנפש ידועים זה מכבר. כולנו יודעים להגיד על כאב בטן פשוט "טוב, זה מלחץ מהתפקיד החדש". אבל מה שרובנו לא מודעים אליו מספיק, הוא שכל סימפטום בגוף, הוא ביטוי של קונפליקטים רגשיים, מודעים או לא מודעים.

התקשרה אלי אישה שכבר עובדת הרבה שנים בהוראה, ומחתנת ילדים, וחיה ב"ה חיים בריאים ומלאים, ומספרת שפתאום לפני כמה חודשים נהייתה צרודה. הרופא שלח אותה לקלינאית תקשורת. קצת מוזר לחשוב שבמשך 25 שנה של עבודה בהוראה הקול שלה היה תקין ופתאום היא צריכה ללמוד מחדש איך לדבר נכון. אמנם שחיקה יכולה להיות, ועייפות, ואולי גם הגיל עושה את שלו, אבל מה קרה פתאום?

שאלתי אותה האם היא זוכרת שקרה משהו זמן מה לפני שהופיעה הצרידות. כלומר, הסימפטום בגוף יתבטא אחרי שהסטרס ירגע.

היה לה קשה להבין לאן אני חותרת. ב"ה הכל בסדר, ילדים, נכדים, שמחות… הסברתי לה שלא צריכה להיות טראומה קשה כדי שתופיע צרידות. המתחים הרגילים והטבעיים של החיים מספיקים לנו. מספיק שעברנו תקופה של חתונה בבית, ועכשיו הגוף מנקז את המתח שהוא צבר.

דוגמה בולטת לקשר בין הקול לעולם הפנימי, היא מצב של איבוד פתאומי של הקול בלי שום ממצא על מיתרי הקול (בשפה המקצועית מקרה כזה נקרא אפוניה פסיכוגנית).
במצבים כאלה מספיק טיפול אחד כדי להחזיר את הקול! יעל היא בת 60 והגיעה אלי בלי קול בכלל. אחרי שמצאנו לה את הקול בחזרה, בטיפול בודד, התחלנו לדבר. האישה התחילה לספר על עצמה, והמשיכה לספר על הוריה שהיו ניצולי שואה ועל השפעת השואה על חייה עד היום. היא דיברה עם דמעות בעיניים ופרקה מטען של שנים.

או כמו חדווה, אישה שקמה בבוקר עם שיתוק מיתר (מצב שבו אחד ממיתרי הקול מפסיק לתפקד). התחלנו בטיפול סטנדרטי שדורש תרגול רב, אך לא ראינו שינוי משמעותי. או זמרת שהגיעה עם קול צרוד, וככל שעבדנו על הפקה נכונה של דיבור ושירה בצירוף הידע המקצועי שלה, הגענו למצב שבו לא התקדמנו יותר.

במצבים כאלה ואחרים אנחנו מטפלים באמצעות המאסטר טאפינג.

מהו המאסטר טאפינג?

מאסטר טאפינג היא שיטה לשחרור חסימות מתת המודע. אנחנו מאתרים ומשחררים את הסיבות העמוקות שהובילו להתפרצות הצרידות. המאסטר טאפינג מזכיר קצת את שיטת שלושת המימדים המוכרת יותר, אבל הפרוטוקול שלה אחר, והתוצאות, לרוב, מהירות ועמוקות. כל המידע של הזכרונות, האמונות והחוויות שחווינו אי פעם קיים בתת המודע, ויש לנו אפשרות לגשת למידע שנמצא שם, לנקות ולשחרר. חשוב לציין כי השיטה מבוססת על מחקרים אקדמאיים מהימנים ואף קיים אישור רבני לשיטה.

בעבודה עם הזמרת הצרודה שחררנו קונפליקטים שהיא הכירה מחייה הפרטיים, אך מעולם לא חשבה שהם יתבטאו דווקא בקול שלה. אבל הקול הוא הכל. הוא ראי הנפש. גם בעבודה עם האישה עם המיתר המשותק עלו קונפליקטים מהעבודה ומהחיים, שגרמו לגוף להשתיק את האיבר שמשמש אותה בשלל תפקידיה. שילוב הטיפול הטכני יחד עם שחרור חסימות מתת המודע, הביא לתוצאות מופלאות ומהירות.

כי הקול הוא הכל.

אהבת? שתף/י!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מאמרים מעניינים...

שנדבר?

בכיף!